23 Mayıs 2013 Perşembe

elbise modelleri

Kadın için olmazsa olmazlarının başında ilk olarak elbise geliyor diyebiliriz herhalde. Moda konusunda hemen herşey elbise üzerine şekillenmekte. Tabi buda doğal haliyle elbise modellerini markaların göz bebekleri haline getiriyor. Vitrinlerde bu yüzden binlerce çeşit elbise modeli bulunuyor.

Sezonuna, rengine, kesimine kumaşına kadar bir çok farklı trende ve stile ev sahipliği yapan elbise modelleri, her yaştan kadının ilgisini çekiyor. Mesela '' YAZLIK ELBİSE MODELLERİ ''  genelde çiçekli, hafif kumaşlı, rüzgarda sallanan cinsten elbise modelleri yazlık elbise modelleri diye adlandırılıyor. Dünyada bana göre yazlık elbise deyince ilk akla gelen markaların başında Desigual gelmekte. Tam olarak çiçekli elbise nedir, desenli elbise nedir DESİGUAL ELBİSE MODELLERİNE bakarak güzel fikirler edinebilirsiniz. İspanyol çıkışlı marka rengarenk elbiseleri ile insanların içini ferahlatıyor resmen. İkinci olarak ise ZARA ELBİSE MODELLERİ size uzakdoğunun büyüleyici çiçek desenlerini, asimetrik çizgileri, modern ve şehirli kadına yakışır biçimde sunar.

Elbisenin diğer bir türüde GECE ELBİSELERİ diyebiliriz. Özel gecelerde giyilmek için tasarlanmış daha bir çekici, daha süslü ve seksi elbiseler bu kategoriye girebilir. Kısa Gece elbiseleri daha eğlenceli ortamlarda giyilebilirken mesela arkadaşlarla gideceğiniz bir konser, sergi, romantik bir akşam yemeği, doğumgunu partileri veya ev partilerinde Kısa elbiseler hem daha uygun hem daha seksi hemde Genç bir görünüm yakalamanız için ideal modellerdir. Özellikle Siyah ve Kısa Gece Elbisesi seçmeniz sizi Tüm radarların hedefi haline bile getirebilir. GECE ELBİSELERİ kendi içinde , kesimine ve detaylandırlmasına bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Mesela Çok fazla samimi olmadığını bir ortamda örnek vermek gerekirse şirket partilerinde, veya arkadaşımın arkadaşı davet etti tarzı buluşmalarda TAŞLI GECE ELBİSELERİ size olgun ve aklıbaşında bir imaj yaratmanız için faydalı olacaktır. Çalışan bir kişiyseniz DANTELLİ ELBİSE MODELLERİDE size hem gotik, hemde çekici bir görüntü sunar. Unutmayın her erkek hayatında bir defa gotik bir kıza aşık olmuştur.
Ülkemizde Gece elbisesi konusunda bana göre en iyi firmalar, Başta MANGO, ZARA, KOTON, İPEKYOL, ve ROMAN markalarıdır. Mango'nun siyah düz kesimli elbiseleri, zarif detayları Mango elbiseleri gece için ilk sıraya koymaya yeter bile.

Gece elbiselerinin daha ağır ortamlarda, ve daha tören gerektiren mekanlarda giyilenlerine ise ABİYE ELBİSE denir. Genel olarak UZUN GECE ELBİSELERİNE verilen bir isimdir. Düğün'de Nişan'da Nedime iseniz giyebileceğiniz Elbise türleri genelde ABİYE ELBİSE MODELLERİDİR. Bulunduğumuz tarih itibarı ile okulların sonu yaklaşıyor ve eminim binlerce genç hanım üniversiteden veya liseden mezun olacak. Veda partileri, mezuniyet baloları düzenlenecek. İşte ister balo kıyafeti , ister düğün elbisesi deyin, Abiye Elbise bu durumlarda giyilebilecek en uygun elbise türüdür. Tabi Abiye Elbise giyerken dikkat etmeniz gerekn bir kaç husus bulunmakta, abiyeler genellikle iddialı kıyafetlerdir. Yani taşımasını bilmek gerekli olduğu için Doğru Abiye Modelini seçmek resmen bir sanattır diyebiliriz. Uzun bayanlar için iş daha koley gibi görünsede, bize göre ilk seçmeleri geren modeller, kısa abiye elbise modelleri olmalıdır. Kısa hanımlar ise Uzun abiyelerden uzak durmalılar. boyunuzu daha da kısa gösterir uzun abiye modelleri.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder